COTTAGE FARM RANGERS F.C.
cfrfc.org.uk
natchart.jpgrespect_4285.jpgcfrfc_6737.jpg

A Nationwide F.A. Charter Standard Development Club.

Double-click to edit text, or drag to move.

 Team Pages 2003-2004 Season:

 

Boys:

 

Cottage Farm Rangers Under 7's 

 

Squad:

Daniel Brindley, Sam Guzel, Danny McDermott, Jordan Parker, Hayden Smith, Oliver Sorenson, Liam Wickett, Sam Yendal,

 Results:

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

25/10/2003 Polesworth Swifts L 0 - 7

Rawlett

 
25/10/2003 Belgrave Bullets L 0 - 6

Rawlett

 
25/10/2003 Cottage Farm Athletic W 6 - 1 Rawlett McDermott 6,
25/10/2003 Stonydelph Boys Cubs W 4 - 0 Rawlett McDermott 4,
08/11/2003 Atherstone Rangers Reds D 2 - 2 Rawlett McDermott 2,
08/11/2003 Belgrave Bullets W 5 - 0 Rawlett McDermott 3, Sorenson 2,
22/11/2003 Stonydelph Boys Cubs W 4 - 0 Rawlett McDermott 3, Sorenson, 
22/11/2003 Cottage Farm Athletic W 2 - 1 Rawlett McDermott 2, Sorenson,  
22/11/2003 Polesworth Swifts D 2 - 2 Rawlett McDermott 2,  
22/11/2003 Belgrave Bullets L 1 - 3 Rawlett  McDermott, 
06/12/2003 Atherstone Rangers Reds D 2 - 2 Rawlett  McDermott, Sorenson,  
06/12/2003 Hurley Kings Harriers D 2 - 2 Rawlett Sorenson, o.g.,

 

Cottage Farm Boys Under 8's

 

 Squad:

Daniel Butcher, Jordan Callow, James Jones, Connor Goldingay, Ryan Lewis, Liam Potts, Declan Roberts, Liam Watson,

 Results:

 

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 Wood End Tigers W 3 - 1

H

Jones 2, Potts, 

13/09/2003

North Warks & Hinckley Colts W 2 - 1

A

Potts, Jones, 
27/09/2003 Birch Coppice Aces D 2 - 2

H

Roberts, Jones,
04/10/2003 Drayton Manor Colts L 2 - 5

A

Jones, Roberts,
11/10/2003 Inv Cup 1st Rd - Coundon Cockerels L 0 - 7

A

 
18/10/2003 Stonydelph Boys Cheetahs L 1 - 2

H

Jones,
25/10/2003 Baddesley Colts L 0 - 6

A

 
01/11/2003 Baddesley Colts L 1 - 9

H

Roberts,
15/11/2003 Wood End Tigers W 5 - 0

A

Roberts 3, Watson, Jones,
22/11/2003 North Warks & Hinckley Colts W 4 - 3

H

Watson 3, Jones,
06/12/2003 Birch Coppice Aces D 0 - 0

A

 
03/01/2004 Wood End Tigers W 3 - 0

H

Watson, Jones, Roberts,
10/01/2004 Drayton Manor Colts D 1 - 1

H

James,
17/01/2004 Vinnie Garratt Cup - Glascote Rangers Eagles L 0 - 2

A

 
14/02/2004 Baddesley Colts L 1 - 6

A

Jones,
28/02/2004 Drayton Manor Colts L 1 - 2

H

Watson,
06/03/2004 Stonydelph Boys Cheetahs W 1 - 0

A

Roberts,
13/03/2004 North Warks & Hinckley Colts W 2 - 0

H

Roberts, Jones,
20/03/2004 Birch Coppice Aces L 1 - 2

H

Jones,
17/04/2004 Stonydelph Boys Cheetahs D 1 - 1

H

Watson,

 

Cottage Farm Rangers Under 8's

 

 Squad:

Kieran Bowerbank, Thomas Carter, Kane Darkes, James Edwards, Luke Lawson, Jamie Rowe, Jordan Lewis, Thomas Lewis, Liam Owen

Results:

 

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 Amington Boys L 0 - 3

H

 

13/09/2003

North Warks & Hinckley Boys L 2 - 6

A

Darkes, Owen, 
27/09/2003 Birch Coppice Stars W 4 - 3

H

Darkes 4,
04/10/2003 Drayton Manor Boys L 1 - 4

A

Darkes,
18/10/2003 Stonydelph Boys Jaguars L 0 - 3

H

 
08/11/2003 Inv Cup 2nd Rd - Coventry Sphinx Juniors L 2 - 8

H

Darkes, Owen,
15/11/2003 Amington Boys L 0 - 3

A

 
22/11/2003 North Warks & Hinckley Boys D 1 - 1

H

Darkes,
06/12/2003 Birch Coppice Stars W 5 - 1

A

Darkes 3, Owen, Kieran ?,
03/01/2004 Amington Boys W 2 - 1

H

Owen, Darkes,
10/01/2004 Drayton Manor Boys L 1 - 3

H

Darkes,
17/01/2004 Vinnie Garratt Cup - Blackwood Bullets L 2 - 7

H

Darkes 2,
28/02/2004 Drayton Manor Boys L 0 - 5

H

 
06/03/2004 Stonydelph Boys Jaguars L 1 - 6

A

Darkes,
13/03/2004 North Warks & Hinckley Boys W 1 - 0

H

Owen,
17/04/2004 Stonydelph Boys Jaguars L 1 - 7

H

Bowerbank,
24/04/2004 Birch Coppice Stars W 6 - 0

H

Bowerbank 3, Edwards, Darkes 2,

Cottage Farm Boys Under 9's

 

Squad:

Maisie Bardell, Daniel Getliff, John Green, Brett Hall, Joshua Hall, Sam Lewin, Jacob Lewis, Tommy McQuaker, Ryan O'Connor, 

 Results:

 

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 Gillway Boys South W 1 - 0

H

McQuaker,

13/09/2003

Weddington Thistle Wanderers W 4 - 0

H

McQuaker 4,
20/09/2003 Coton Green W 7 - 0

H

McQuaker 4, Lewis 2, Getliff,
27/09/2003 Hurley Kings W 1 - 0

A

McQuaker,
04/10/2003 Drayton Manor Colts W 2 - 1

H

McQuaker 2,
11/10/2003 Amington Diamonds Yellows W 4 - 0

A

McQuaker 4,
08/11/2003 Gillway Boys South W 2 - 1

A

Getliff, McQuaker,
15/11/2003 Weddington Thistle Wanderers W 4 - 0

A

McQuaker 2, Getliff 2,
22/11/2003 Inv Cup - Mount Nod Highway D 3 - 3,L 0 -2 pens

H

McQuaker 2, Getliff,
29/11/2003 Coton Green W 6 - 0 

A

McQuaker 3, Getliff 2, Hall, 
06/12/2003 Hurley Kings L 0 - 3

H

 
03/01/2004 Gillway Boys South D 1 - 1

H

McQuaker,
10/01/2004 Weddington Thistle Wanderers W 2 - 0

H

McQuaker 2,
24/01/2004 Drayton Manor Colts W 6 - 0

H

McQuaker 2, Getliff, Green, Hall, Lewin,
07/02/2004 Amington Diamonds Yellows W 3 -  2

A

Getliff, Hall, Green,
14/02/2004 Polesworth Swifts W 2 - 0

H

Getliff, McQuaker,
21/02/2004 Tamworth FC Cup - Atherstone Rangers Reds W 4 - 2

A

McQuaker 2, Lewis, Hall,
06/03/2004 Hurley Kings W 4 - 1

A

McQuaker 2, Green, O'Connor,
13/03/2004 Polesworth Swifts W 2 - 1

H

Green, McQuaker,
20/03/2004 Tam FC Cup - Gillway Boys South W 3 - 1 aet

A

Getliff, McQuaker, Hall,
27/03/2004 Amington Diamonds Yellows W 4 - 3

H

McQuaker 4,
03/04/2004 Drayton Manor Colts W 10 - 0

A

McQuaker 5, Getliff 2, Hall, Lewin, Maisie Bardell,
17/04/2004 Polesworth Swifts W 3 - 0

A

Getliff 2, Green,
21/04/2004 Tam FC Cup QF - Stonydelph Tigers W 3 - 0

H

Getliff 3,
24/04/2004 Tam FC Cup SF - Overseal Juniors L 0 - 5

H

 
28/04/2004 Coton Green W 3 - 1

A

Getliff 2, Lewis,

 

Cottage Farm Rangers Under 9's

Squad:

Tom Clancy, Alex Cottis, Jay Crouch, Jack Mason, Grant Nasser, Bradley Roberts, Thomas Stroud, Connor Willson,  Oliver Wood, 

Results:

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 Gillway Boys North L 0 - 1

 

13/09/2003

Weddington Thistle Bullets L 2 - 3

Cottis, Stroud, 
20/09/2003 Higham FC W 4 - 1

H

Roberts 3, Cottis,
27/09/2003 Amington Boys W 5 - 0

A

Roberts, Cottis, Stroud 2, Wood,
04/10/2003 Drayton Manor Boys L 2 - 9

H

Roberts, Cottis,
11/10/2003 Amington Diamonds Blues L 1 - 5

A

Roberts,
01/11/2003 Polesworth Swallows W 4 - 2

A

Roberts 2, Nasser, Cottis,
08/11/2003 Gillway Boys North L 3 - 6

A

Roberts 3,
15/11/2003 Weddington Thistle Bullets L 1 - 2

A

Cottis,
22/11/2003 Inv Cup - Dunlop Juniors Blue L 0 - 6

H

 
29/11/2003 Higham FC D 1 - 1

A

Roberts,
06/12/2003 Amington Boys L 0 - 3

H

 
03/01/2004 Gillway Boys North L 1 - 2

H

Roberts,
10/01/2004 Weddington Thistle Bullets W 3 - 1

H

Roberts 2, Mason,
17/01/2004 Tamworth FC Cup - Whittington Wanderers L 0 - 4

A

 
24/01/2004 Drayton Manor Boys W 1 - 0

H

Roberts,
07/02/2004 Amington Diamonds Blues D 1 - 1

A

own goal,
14/02/2004 Polesworth Swallows W 5 - 2

H

Roberts 3, Mason, Wood,
21/02/2004 Amington Boys D 2 - 2

H

Roberts 2,
28/02/2004 Higham FC W 2 - 0

A

Roberts, Nasser,
06/03/2004 Drayton Manor Boys L 1 - 4

A

Roberts,
13/03/2004 Polesworth Swallows W 2 - 1

H

Stroud, Roberts,
27/03/2004 Amington Diamonds Blues W 2 - 1

H

Roberts, Cottis,

 

Cottage Farm Boys Under 10's

 

Squad:

Christopher Brown, Ryan Busst, Sam Caves, Thomas Neal, William Poultney, William Smith, Ben Tedd, Steven Tomes, Michell Wyley,

 

Results:

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 Gillway Boys Falcons L 0 - 5

H

 

13/09/2003

Polesworth Swifts L 0 - 4

H

 
20/09/2003 St Nicolas Sporting L 0 - 3

A

 
27/09/2003 Amington Boys Diamonds L 0 - 8

H

 
04/10/2003 Atherstone Rangers Reds L 1 - 4

A

Poultney,
11/10/2003 Birch Coppice Vipers W 4 - 0

H

 
18/10/2003 Baddesley Colts L 0 - 10

A

 
01/11/2003 Coton Green Wolves L 0 - 10

H

 
08/11/2003 Dosthill Colts Jaguars L 0 - 4

H

 
22/11/2003 Inv Cup - Drayton Manor Strykers L 0 - 8

H

 
29/11/2003 Stonydelph Boys Leopards L 0 - 2

H

 
06/12/2003 Stonydelph Boys Leopards L 0 - 3

A

 
03/01/2004 St Nicolas Sporting L 0 - 15

H

 
10/01/2004 Amington Boys Diamonds L 0 - 4

A

 
07/02/2004 Gillway Boys Falcons L 0 - 3

A

 
14/02/2004 Dosthill Colts Jaguars L 0 - 11

A

 
21/02/2004 Gillway Boys Falcons L 1 - 11

A

 Poultney,
06/03/2004 Atherstone Rangers Reds L 0 - 7

H

 
27/03/2004 Polesworth Swifts L 0 - 11

A

 
03/042004 Buccaneers 96 Vipers W 1 - 0

A

Brown,
17/04/2004 Baddesley Colts L 0 - 9

H

 
01/05/2004 Coton Green Wolves L 0 - 9

A

 

 

Cottage Farm Rangers Under 10's

 

Squad:

Joshua Bailey, Mollie Goode, William Jenkinson, Matthew Knowles, Sam Lee, Alison Livermore, Reece Lynch, Ellie Martin, Paul McCarthy, Sunny Paul, 

Results:

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 Gillway Boys Kestrels W 4 - 0

H

Bailey 3, Ellie Martin,

13/09/2003

Polesworth Swallows D 1 - 1

H

Knowles,
20/09/2003 St Nicolas Boys L 0 - 8

A

 
27/09/2003 Amington Boys Emeralds L 0 - 3

H

 
11/10/2003 Birch Coppice Cobras L 0 - 4

H

 
18/10/2003 Blackwood Bullets Lions L 1 - 3

A

Bailey,
25/10/2003 Inv Cup 1st Rd - Stonydelph Boys W 3 - 2 aet

A

Bailey 2, Lynch,
01/11/2003 Elford Boys L 2 - 4

H

Bailey, Lynch,
08/11/2003 Dosthill Colts Spitfires L 0 - 10

H

 
15/11/2003 Drayton Manor Strykers D 2 - 2

A

Lynch, o.g.,
29/11/2003 Inv Cup 2nd Rd - Mount Nod Highway W 3 - 2

A

Lynch 3, 
06/12/2003 Stonydelph Boys Panthers L 0 - 1

A

 
03/01/2004 St Nicolas Boys L 0 - 9

H

 
10/01/2004 Amington Boys Emeralds L 0 - 8

A

 
17/01/2004 Tamworth FC Cup - St Nicolas Sporting L 0 - 3

H

 
14/02/2004 Dosthill Colts Spitfires L 0 - 6

A

 
28/02/2004 Inv Cup 3rd Rd - Ibstock Youth Lions L 0 - 9

H

 
06/03/2004 Atherstone Rangers Blacks W 4 - 2

H

Bailey 2, Lynch 2,
13/03/2004 Elford Boys L 1 - 2

A

Lynch,
20/03/2004 Blackwood Bullets Lions L 0 - 5

A

 
27/03/2004 Polesworth Swallows W 2 - 1

A

Lynch 2,
03/04/2004 Buccaneers 96 Cobras L 1 - 3

A

Lynch,
19/04/2004 Atherstone Rangers Blacks L 1 - 4

A

Knowles,
24/04/2004 Stonydelph Boys Panthers L 0 - 2

H

 
28/04/2004 Drayton Manor Strykers L 0 - 5

H

 

 

Cottage Farm Boys Under 11's

 

Squad:

Lewis Ball, Matthew Beasley, Ashley Beech, Alan Bevan, Luke Buckley, Liam Collier, Blake Evans, Alex Fallon, Wesley Jordan, Michael Edwards, James Holmes, Andy Mountney, Thomas Wooding,

Results:

 

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 St Johns Junior L 2 - 6

H

Mountney 2,

13/09/2003

Coton Green W 4 - 3

H

Mountney 3, Ball,
20/09/2003 Dosthill Colts Falcons L 0 - 11

A

 
27/09/2003 Atherstone Rangers L 0 - 6

H

 
04/10/2003 Overseal Juniors L 0 - 3

H

 
11/10/2003 Stonydelph Boys W 4 - 0

A

Mountney 2, Ball, Beech,
18/10/2003 Inv Cup 1st Rd - Polesworth Swifts W 4 - 2

A

Mountney 2, Fallon, Ball,
25/10/2003 Glascote Rangers Eagles W 3 - 2

H

Mountney 2, Ball,
01/11/2003 Drayton Manor Boys L 1 - 3

H

Beech,
08/11/2003 Dosthill Colts Falcons  L 1 - 5

H

Wooding,
15/11/2003 Inv Cup 2nd Rd - Rugby Town Eagles W 4 - 2

H

Mountney 3, Beech,
29/11/2003 Birch Coppice L 1 - 3

A

Beech,
06/12/2003 Major Cup 1st Rd - Dosthill Colts Falcons L 3 - 6

H

Wooding 2, Mountney,
13/12/2003 Overseal Juniors D 2 - 2

A

Beech, Wooding,
03/01/2004 Stonydelph Boys W 4 - 0

H

Beech, Ball, Mountney 2,
17/01/2004 Glascote Rangers Eagles W 3 - 2

A

Beech 2, Mountney,
24/01/2004 Drayton Manor Boys L 1 - 2

A

Mountney,
31/01/2004 Coton Green D 1 - 1

A

Fallon,
13/03/2004 Inv Cup - Atherstone Rangers L 0 - 5

A

 
20/03/2004 Birch Coppice L 1- 3

H

Wooding,
27/03/2004 Atherstone Rangers L 0 - 6

A

 
03/04/2004 Extra Cup - Polesworth Swifts W 3 - 2

A

Beech, Collier, Ball,
24/04/2004 Extra Cup - Amington Boys W 5 - 3

H

Fallon, Beech 2, Mountney 2,
08/05/2004 Extra Cup SF - Overseal Juniors W 7 - 1

A

Mountney 4, Wooding, Beech, Collier,
15/05/2004 Extra Cup Final - Coton Green W 3 - 2 Bolehall Swifts Mountney 2, Fallon,

 

Cottage Farm Rangers Under 11's

 

Squad:

Jerry Bowman, Ryan Callow, Nathan Christian, Ashley Cunniff, Kyle Davies-Shuck, Conor Doody, Michael Etherington, Daniel Holloway, Keil Jones, Simon Miles,  Jack Stevenson-Smith, Jack Symes, Myles Tomlinson, Shane

Results:

 

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

20/09/2003

Wood End W 2 - 1

H

Miles 2,
27/09/2003 Belgrave Bullets W 3 - 0

A

Cunniff, Holloway, Symes,
04/10/2003 Glascote Rangers Falcons L 2 - 5

A

Callow, Tomlinson,
11/10/2003 Wilnecote Wanderers L 0 - 6

H

 
25/10/2003 Whittington L 0 - 7

A

 
01/11/2003 Hurley Kings W 5 - 3

H

Miles, Holloway, Cunniff, Etherington 2,
08/11/2003 Dosthill Colts Eagles L 1 - 4 

A

Holloway,
15/11/2003 Inv Cup 2nd Rd - Drayton Manor Boys L 0 - 6

A

 
22/11/2003 St Johns Juniors D 4 - 4

A

Etherington 2, Holloway, Davies-Shuck,
29/11/2003 Whitehouse Wanderers L 1 - 2

H

Etherington,
06/12/2003 Major Cup 1st Rd - Coton Green  L 1 - 2

A

????
03/01/2004 Belgrave Bullets L 1 - 2

H

Etherington,
17/01/2004 Glascote Rangers Falcons L 1 - 3

H

Holloway,
24/01/2004 Wilnecote Wanderers L 0 - 2

A

 
07/02/2004 Polesworth Swifts L 1 - 5

A

Miles,
14/02/2004 Whittington L 1 - 3

H

Etherington,
21/02/2004 Hurley Kings D 2 - 2

A

Miles 2,
28/02/2004 Whitehouse Wanderers L 1 - 3

A

Holloway,
06/03/2004 Polesworth Swifts W 3 - 2

H

Miles, Holloway, Etherington,
13/03/2004 Wood End W 5 - 1

A

Holloway, Miles, Etherington 2, Christian,
20/03/2004 Amington Boys L 1 - 7

H

Etherington,
27/03/2004 Dosthill Colts Eagles L 0 - 5

H

 
03/04/2004 Extra Cup - Overseal Juniors L 2 - 7

A

Holloway 2,
24/04/2004 Extra Cup - Wood End D 1 - 1

H

Etherington,

 

Cottage Farm Rangers Under 12's

 

Squad:

Matthew Archer, Joshua Badger, James Barber, Philip Barker, Ben Chetwynd, Jack Clements, Kieran Darkes, Jack Dodd, Jack Gaunt, Daniel Nunnen, Michael Paul, Bradley Pilsworth, Eddie Poultney, Lee Thumpston, Luke Turner.

Results:

 

 

    Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

06/09/2003

 Gillway Boys W 2 - 0

H

Darkes, Turner,

13/09/2003

Dosthill Colts L 0 - 1

H

 
20/09/2003 Elford Eagles L 1 - 2

H

Barker,
27/09/2003 Overseal Juniors L 0 - 5

H

 
04/10/2003 Tamworth Progressive  L 0 - 4

A

 
11/10/2003 Hockley FC L 0 - 3

H

 
18/10/2003 Inv Cup 1st Rd - Baddesley Colts L 0 - 4

A

 
25/10/2003 Elford Boys L 1 - 5

A

Turner,
01/11/2003 Blackwood Bullets L 0 - 1

H

 
08/11/2003 Dosthill Colts W 3 - 1

A

Clements 2, Poultney,
15/11/2003 Atherstone Rangers L 0 - 1

A

 
22/11/2003 Gillway Boys L 3 - 4

A

Gaunt, Darkes, Clements,
03/01/2004 Hockley FC L 1 - 2

A

Turner,
24/01/2004 Blackwood Bullets L 0 - 1 

A

 
07/02/2004 Major Cup - 2nd Rd St Johns Junior L 1 - 3

H

Turner,
21/02/2004 Overseal Juniors L 0 - 1

A

 
28/02/2004 Atherstone Rangers L 0 - 3

H

 
13/03/2004 Elford Boys L 1 - 7

H

Clements,
20/03/2004 Elford Eagles L 0 - 3

A

 
27/03/2004 Tamworth Progressive L 0 - 4

H

 
03/04/2004 Extra Cup - Hurley Kings W 3 - 0

A

Turner, Clements, Nunnen,
24/04/2004 Extra Cup - Netherseale St Peters W 4 - 0

H

Clements 2, Nunnen, Turner,
08/05/2004 Extra Cup SF - Overseal Juniors W 2 - 0

H

Dodd, Badger,
15/05/2004 Extra Cup Final - Gillway Boys L 1 - 2 Bolehall Swifts Turner,

 

Cottage Farm Rangers Under 13's

 

Squad

James Ball, Thomas Bramley, Benjamin Dowie, Aaron Gardner, Daniel Hilton, Ryan Hodge, Stephen Jennings, Christopher Maxted, Nick Mountney, Scott O`Brien, Ory O'Neill, Daniel Owen, Callum Riley, Steven Rogerson, Adam Woollard.

Results:

 

 

Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

14/09/2003

Dosthill Colts W 2 - 0

    H

Mountney, Gardner,
21/09/2003 Drayton Manor Colts W 4 - 2

H

Bramley, Gardner, Mountney 2,
05/10/2003 Gillway Boys W 2 - 1

H

Mountney, Gardner,
18/10/2003 Inv Cup 2nd Rd - St Nicolas Sporting L 0 - 4

H

 
26/10/2003 Polesworth Swifts L 2 - 7

H

Ball, Maxted,
02/11/2003 Whittington L 1 - 2

A

Gardner,
09/11/2003 Drayton Manor Boys L 0 - 2

H

 
16/11/2003 Stonydelph Boys W 7 - 0

A

Bramley, Owen, Gardner 5,
23/11/2003 Gillway Boys W 4 - 0

A

Gardner 3, Mountney,
07/12/2003 Belgrave Bullets W 4 - 3a

H

O'Neill, Mountney 2, Gardner,
14/12/2003 Coton Green L 1 - 2

H

Gardner,
21/12/2003 Dosthill Colts L 0 - 2

A

 
25/01/2004 Drayton Manor Colts L 0 - 4

A

 
08/02/2004 Belgrave Bullets L 0 - 7

A

 
15/02/2004 Whittington W 2 - 1

H

Gardner, Maxted,
29/02/2004 Polesworth Swifts L 0 - 4

A

 
14/03/2004 Drayton Manor Boys D 1 - 1

A

Gardner,
21/03/2004 Hockley Bears W 2 - 1

A

Ball, O'Neill,
28/03/2004 Major Cup - Drayton Manor Colts L 2 - 3

A

Ball, Bramley,
18/04/2004 Hockley Boys D 1 - 1

H

Gardner,
22/04/2004 Coton Green L 1 - 3

A

Mountney,
25/04/2004 Extra Cup B - Dosthill Colts W 3 - 1

H

Mountney 2, Gardner,
09/05/2004 Extra Cup SF - Amington Diamonds L 1 - 2

A

Gardner,

 

Cottage Farm Rangers Under 14's

 

 Squad:

Jake Busst, Phil Crossley, David Dale, Nathan Davies, Adam Drayton, David Matthews, Ray Potts, Lance Reyner, Daniel Richards, Ryan Sheppard, Nick Simmons, Matti Smith, Matthew Wassell,

Results:

 

07/09/2003

 Shenstone Pathfinder L 0 - 5

H

 
14/09/2003 Coton Green L 1 - 3

A

Matthews,
21/09/2003 Amington Boys W 3 - 1

A

Matthews, Wassell, Shepherd,
28/09/2003 Ibstock Youth L 1 - 4

H

Shepherd,
05/10/2003 Euro United L 1 - 3

A

Drayton,
12/10/2003 Belvedere Park Juniors D 1 - 1

A

Wassell,
19/10/2003 Inv Cup 2nd Rd - Rugby Town Falcons L 4 - 6

A

Drayton 3, Matthews,
26/10/2003 Manor Hill L 0 - 4

A

 
09/11/2003 Tamworth Falcons W 4 - 1

A

Drayton, Matthews 3,
23/11/2003 Dosthill Colts Dynamos L 0 - 6

H

 
30/11/2003 Elford Boys L 1 - 9

H

Potts,
07/12/2003 Euro United L 2 - 5

H

Matthews 2,
21/12/2003 Coton Green L 1 - 5

H

Matthews,
04/01/2004 Belvedere Park Juniors L 3 - 5 H Drayton 2, Matthews,
18/01/2004 Ibstock Youth L 0 - 12  
25/01/2004 Drayton Manor Colts W 2 - 1 H Reyner, Drayton,
08/02/2004 Tamworth Falcons W 2 - 1 H Reyner, Smith,
15/02/2004 Dosthill Colts Dynamos L 1 - 5 A Drayton,
29/02/2004 Manor Hill L 1 - 9 H Matthews,
07/03/2004 Major Cup 2nd Rd - Tamworth Falcons W 4 - 0 H Davies, Potts 2, Wassel,
21/03/2004 Whittington L 2 - 3 A Matthews, Smith,
28/03/2004 Major Cup - Dosthill Colts Dynamos W 4 - 0 H Matthews, Drayton, Busst, Potts,
04/04/2004 Whittington L 2 - 3 H Busst, Matthews,
21/04/2004 Major Cup SF - Belvedere Park Juniors L 2 - 3 Mile Oak ????
02/05/2004 Extra Cup - Snarestone Globe W 6 - 2 H ????
09/05/2004 Extra Cup SF - Drayton Manor Boys W 7 - 1 H Reyner 3, Matthews 3, Drayton,
16/05/2004 Extra Cup Final - Coton Green D 2 - 2,
L 4- 5 pens
The Lamb Matthews, Drayton,

 

Cottage Farm Rangers Under 15's

 

Squad:

Ryan Bloomfield, Courtney Brown, Ross Downes, John Farrington, Anthony Georgiou, Joe Hartles, Martin Heath, Ian Instone, Ashley Knight, Jonathan McCall, Matthew Reddish, Daniel Riley, Chris Sheppard, Danny Tarbuck, Jake Williams, Pete Wilson,

Results:

 

Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

07/09/2003

 Birch Coppice Buccaneers  L 0 - 9

A

 
21/09/2003 Kingsbury Lions L 1 - 4

A

Knight,
05/10/2003 Coton Green Athletic W 11 - 0

H

Knight 4, Wilson 2, Riley 3, Heath, Georgiou,
12/10/2003 Coton Green Pumas L 0 - 3 

H

 
19/10/2003 Inv Cup 1st Rd - Coton Green Pumas L 0 - 4

H

 
26/10/2003 Atherstone Rangers W 6 - 3

H

Heath 2, Georgiou 2, Wilson, Gibson,
02/11/2003 St Nicolas Diamonds L 0 - 7

A

 
09/11/2003 Mile Oak Rovers L 3 - 6

H

Heath 2, Riley,
16/11/2003 Atherstone Eagles L 1 - 3

H

Heath,
23/11/2003 St Johns Juniors L 0 - 6

A

 
30/11/2003 Atherstone Eagles L 3 - 7

A

Heath 3,
07/12/2003 Major Cup - Deer Park Boys L 2 - 16

A

Georgiou, Riley,

 

Girls:

 

Cottage Farm Girls Under 12's

 

Squad:

Connie Benson, Stephanie Goadsby, Georgina Mott, Lauren Reddish, Holly Smith, Laura Senior, Victoria Simpson, Chloe Stockley, Sarah Tidmus, Bianca Wadham, Sophie Wallbank, Brogan Warren, Chelsea Wilson, 

 

Results:

 

    Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

20/09/2003

Aston Villa Ladies L 0 - 2

A

 
27/09/2003 Whittington Bullets L 1 - 3

A

Sarah Tidmus,
04/10/2003 Walsall Ladies L 2 - 3

H

Stephanie Goadsby 2,
11/10/2003 Belgrave Bullets L 0 - 2

 
18/10/2003 Cottage Farm Falcons D 2 - 2

A

Sarah Tidmus, Stephanie Goadsby,
01/11/2003 Walsall Ladies L 1 - 4

H

Stephanie Goadsby,
08/11/2003 Whittington Bullets L 0 - 2

H

 
15/11/2003 Belgrave Bullets W 5 - 1

H

 
29/11/2003 Cottage Farm Falcons W 2 - 1

A

Stephanie Goadsby 2,
06/12/2003 Aston Villa Ladies W 1 - 0

H

Holly Smith,
10/01/2004 Walsall Ladies W 6 - 4

A

Stephanie Goadsby 3, Sarah Tidmus 2, Holly Smith,
24/01/2004 Whittington Bullets L 1 - 3

H

Lauren Reddish,
07/02/2004 Aston Villa Ladies L 0 - 1

A

 
14/02/2004 Walsall Ladies W 1 - 0

H

Holly Smith,
21/02/2004 Whittington Bullets D 1 - 1

A

Sophie Wallbank,
28/02/2004 League Cup - Cottage Farm Falcons L 0 - 1

H

 
06/03/2004 Belgrave Bullets W 1 - 0

A

 
27/03/2004 Belgrave Bullets W 4 - 1

H

Lauren Reddish, Sophie Wallbank 2, Stephanie Goadsby,
03/04/2004 Cottage Farm Falcons L 0 - 3

H

 

 

Cottage Farm Falcons Under 12's

 

 

Squad:

Jody Atkins, Sally Blabey, Sarah Bradshaw, Jade Clarke, Taryn Cockerill, Joely Coggins, Lynsey Collins, Chelsea Deeley, Sian Downes, Charlotte Pegg, Steffie Harding, Tammy Lewin, Kristie McGuffog, Lucie Wardle,

 

Results:

 

   Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

27/09/2003

Aston Villa Ladies L 0 - 6

H

 
04/10/2003 Whittington Bullets L 0 - 4

A

 
11/10/2003 Walsall Ladies L 0 - 4

H

 
18/10/2003 Cottage Farm Ravens D 2 - 2

H

Lucy Wardle 2,
25/10/2003 Belgrave Bullets D 0 - 0

A

 
08/11/2003 Aston Villa Ladies L 0 - 3

A

 
15/11/2003 Walsall Ladies L 0 - 1

A

 
22/11/2003 Belgrave Bullets W 1 - 0

H

Sally Blabey,
29/11/2003 Cottage Farm Ravens L 1 - 2

A

Jade Clarke,
06/12/2003 Whittington Bullets L 2 - 6

H

Sally Blabey 2,
24/01/2004 Aston Villa Ladies L 0 - 2

A

 
31/01/2004 Whittington Bullets L 0 - 8

A

 
14/02/2004 Belgrave Bullets D 0 - 0

A

 
21/02/2004 Walsall Ladies L 0 - 1

A

 
28/02/2004 League Cup - Cottage Farm Rangers W 1 - 0

A

Sally Blabey,
06/03/2004 League Cup - Whittington Bullets D 1 - 1 (L 1 - 3 on pens aet)

H

Lucy Wardle,
13/03/2004 Belgrave Bullets W 2 - 0

H

Sally Blabey 2,
27/03/2004 Whittington Bullets L 1 - 2

H

Sally Blabey,
03/04/2004 Cottage Farm Ravens W 3 - 0

A

Sally Blabey 3,
17/04/2004 Aston Villa Ladies L 0 - 4

H

 

 

Cottage Farm Rangers Girls Under 14's

 

Squad:

Leanne Baker, Sarah Bird, Stacey Bird, Alison Clarke, Jade Davis, Kerry-Ann Davis, Emma Eager, Hannah Fildes, Katie Ford, Stevie-Louise Oversby, Kerri Taber, Louise Twist, Sophie Wardle, Charley Westwood, Becky Wood,

 

Results:

   Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

20/09/2003

Whittington Bullets L 0 - 9

A

 
04/10/2003 Dosthill Colts L 1 - 4

H

Stevie-Louise Oversby,
01/11/2003 Belgrave Bullets L 0 - 2

A

 
08/11/2003 Wyrley Juniors L 1 - 12

A

Hannah Fildes,
22/11/2003 Whittington Bullets L 1 - 2

H

Katie Ford,
29/11/2003 Brownhills Community Colts L 3 - 5

H

Jade Davis, Charley Westwood, Leanne Baker,
06/12/2003 Kingshurst Ladies L 1 - 2

H

Stevie-Louise Oversby,
10/01/2004 Brownhills Community Colts L 0 - 2

A

 
17/01/2004 Belgrave Bullets D 0 - 0

H

 
24/01/2004 Walsall Ladies L 1 - 4

A

Leanne Baker,
07/02/2004 Shire Oak Saints Starlets L 1 - 6

A

Hannah Fildes,
14/02/2004 Dosthill Colts L 0 - 8

A

 
21/02/2004 Wyrley Juniors L 1 - 4

A

Hannah Fildes,
28/02/2004 League Cup - Brownhills Community Colts W 4 - 0

A

Hannah Fildes, Leanne Baker, Katie Ford, Charley Westwood,
06/03/2004 League Cup - Shire Oak Saints L 1 - 5

H

Katie Ford,
13/03/2004 Hill Top Rangers L 1 - 5

A

Leanne Baker,
03/04/2004 Walsall Ladies L 0 - 14

H

 

 

Cottage Farm Ladies 2nd Team

 

Squad:

Lorna Barron, Susan Blabey, Sarah Bullard, Emily Cotterill, Leanne Crawford, Alex Dockray, Kirsty Gardner, Emily Gray, Emma Gray,Sarah Hembry, Louise Kaine, Anna Kelly, Sam Kerr, Vicki Latham,  Jade Margetts, Jodie Marsh,  Vicky Roe, Becky Sharred, Joe Spragg, Kate Tromans, Helena Wright, Kate Young,

 

Results:

 

 Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

14/09/2003

Burton Albion D 1 - 1

A

Susan Blabey,
21/09/2003 Harrier Girls L 0 - 5

H

 
28/09/2003 Kingshurst Ladies L 0 - 28

H

 
05/10/2003 Kingshurst Ladies L 0 - 10

A

 
12/10/2003 Whittington L 1 - 7

H

Kate Young,
02/11/2003 Etching Hill L 1 - 5

H

Joe Spragg,
23/11/2003 Burton Albion L 0 - 12

H

  
30/11/2003 Bradwell Belles L 0 - 12

A

  
14/12/2003 Wolverhampton City W 7 - 0

H

Kate Young 3, Susan Blabey 2, Jodie Marsh (pen), Sam Kerr,
21/12/2003 Etching Hill D 1 - 1

A

15/02/2004 Great Wyrley, Walsall W 2 - 1

H

Leanne Crawford 2,
29/02/2004 Wolverhampton City L 0 - 6

A

 
07/03/2004 Whittington L 0 - 7

A

 
14/03/2004 Harrier Girls W 3 - 2

A

Kate Young, Kirsty Gardner 2,
25/042004 Great Wyrley, Walsall L 0 - 4

A

 
09/05/2004 Bradwell Belles D 1 - 1

H

Kirsty Gardner,
16/05/2004 Valiant Ladies L 0 - 4

H

 

 

Cottage Farm Ladies

 

Squad:

Leann Benson, Susan Blabey, Vicki Cobb, Emily Cotterill, Alex Dockray, Kirsty Gardner, Emma Gray, Kate Harker, Kayleigh Hewitt, Lyndsey Hollyoak, Audrey Kavanagh, Anna Kelly, Jennifer Lowe, Karen Moss, Stephanie Parker, Zoe Pugh, Vicki Roe, Lindsey Statham, Becky Thomas, Amy Waller, 

 

Results:

 

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

07/09/2003

 Yates D 1 - 1

H

Zoe Pugh,

14/09/2003

APS Rangers D 1 - 1

H

Kate Harker,
21/09/2003 Cannock L 0 -3

A

 
28/09/2003 Stoke City Ladies Reserves L 0 - 2

A

 
05/10/2003 Darlaston Ladies L 0 - 2

H

 
12/10/2003 Milton Ladies L 0 - 3

A

 
19/10/2003 County Cup - Atherstone Utd L 3 - 4 aet

H

Karen Moss, Becky Thomas, Kayleigh Hewitt,
26/10/2003 Sandwell W 11 - 0

H

Zoe Pugh 4, Anna Kelly 2, Kayleigh Hewitt 2, Kirsty Gardner, Karen Moss, Kate Harker,
02/11/2003 Stafford Rangers Reserves W 4 - 0

A

Kate Harker 2, Emma Gray, Kayleigh Hewitt,
09/11/2003 Stoke City Ladies Reserves L 1 - 5

H

Anna Kelly,
16/11/2003 Stone Dominoes L 0 - 3

A

    
23/11/2003 Wolverhampton United L 1 - 3

H

Kayleigh Hewitt,
07/12/2003 APS Rangers L 0 - 5

A

 
25/01/2004 Sandwell W 7 - 0

A

Kate Harker 2, Emma Gray 2, Becky Thomas, Vicky Cobb, o.g.,
08/02/2004 Cannock L 0 - 4

H

    
29/02/2004 Yates W 2 - 1

A

own goal, Zoe Pugh,
07/03/2004 Darlaston L 1 - 5

A

Kayleigh Hewitt,
21/03/2004 Milton Ladies D 1 - 1

H

Emma Gray,
28/03/2004 Stafford Rangers Reserves W 7 - 0

H

Vicky Cobb 2, Kayleigh Hewitt 4, Kirsty Gardner,
04/04/2004 Stone Dominoes L 0 - 2

H

 
18/04/2004 Wolverhampton Utd L 1 - 3

A

Becky Thomas,