COTTAGE FARM RANGERS F.C.
cfrfc.org.uk
natchart.jpgrespect_4285.jpgcfrfc_6737.jpg

A Nationwide F.A. Charter Standard Development Club.

Double-click to edit text, or drag to move.

Team Pages 2004-2005 Season:

 

Boys:

 

Cottage Farm Boys Under 8's

 

 

Squad:

Declan Betteridge, Harry Brown, Daniel Burton, Ryan Christian, Liam Deakin, Sam Guzel, Daniel Pratt, Chloe Vokes, Sam Yendal,

 

Results:

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

11/09/2004

Atherstone Rangers Reds L 0 - 6

A

 
18/09/2004 Amington Boys Emeralds L 0 - 1

A

 
25/09/2004 Stonydelph Boys Panthers W 2 - 1 A Brown 2,
02/10/2004 Dosthill Colts Milan L 1 - 5 A Pratt,
16/10/2004 Overseal Juniors D 1 - 1 H Brown,
06/11/2004 Stonydelph Boys Panthers W 4 - 0 H Brown 3, Christian,
13/11/2004 Amington Boys Emeralds L 0 - 7 H  
20/11/2004 Atherstone Rangers Reds L 0 - 1 H  
27/11/2004 Higham FC Foxes W 4 - 2 H Pratt 2, Brown, Christian,
11/12/2004 Polesworth Swallows D 1 - 1 A Brown,
08/01/2005 Higham FC Foxes D 1 - 1 A Brown,
15/01/2005 Overseal Juniors D 0 - 0 A  
22/01/2005 Dosthill Colts Milan L 0 - 7 H  
29/1/2005 Polesworth Swallows W 3 - 2 H Brown 2, Pratt,
05/02/2005 Cottage Farm F.C. L 0 - 1 H  
12/02/2005 Dosthill Colts Madrid L 0 - 5 H  
19/02/2005 Amington Diamonds Blue W 1 - 0 A Brown,
05/03/2005 Higham FC Foxes D 1 - 1 A Brown,
12/03/2005 Polesworth Swallows L 1 - 3 H Brown,
19/03/2005 Dosthill Colts Marseille W 2 - 0 A Brown 2,
02/04/2005 Gillway Boys Lions L 1 - 3 H Pratt,
09/04/2005 Overseal Juniors L 0 - 4 A  
16/04/2005 Atherstone Rangers Red L 1 - 2 H Pratt,

 

 

Cottage Farm Rangers Under 8's 

 

 

Squad:

Aaron Broadbent, Jamie Heath, Danny McDermott, Guy Nasser, Oliver Sorensen, Bradley Stockley,

 

 Results:

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

11/09/2004

Atherstone Rangers Blacks L 1 - 9

A

Heath,
18/09/2004 Amington Boys Diamonds W 10 - 0

A

McDermott 5, Nasser 2, Sorenson, Heath, o.g.,
02/10/2004 Dosthill Colts Madrid W 3 - 1

A

McDermott 3,
09/10/2004 Glascote Rangers W 5 - 0

A

McDermott 3, Nasser, Broadbent,
13/11/2004 Amington Boys Diamonds W 7 - 2

H

McDermott 5, Heath2,
20/11/2004 Atherstone Rangers Blacks W 3 - 2

H

Heath 2, McDermott,
27/11/2004 Higham FC United W 4 - 0

H

McDermott, Sorensen, Heath 2,/
04/12/2004 Dosthill Colts Madrid W 3 - 0

H

McDermott, Heath, Broadbent,
11/12/2004 Polesworth Swifts W 1- 0

A

McDermott,
08/01/2005 Higham FC United W 3 - 1

A

McDermott 2, Heath,
15/01/2005 Glascote Rangers W 7 - 1

A

Sorensen 4, McDermott 2, Heath,
29/01/2005 Polesworth Swifts W 4 - 1

H

McDermott 2, Sorensen, Nasser,
12/02/2005 Dosthill Colts Milan W 8 - 1

H

Sorensen 3, Heath 2, McDermott 2, o.g.,
19/02/2005 Drayton Manor Boys L 2 - 3

A

McDermott, Heath,
05/03/2005 Higham FC United W 8 - 0

A

Sorensen 5, Mcdermott 2, Broadbent,
12/03/2005 Polesworth Swifts W 7 - 2

H

McDermott 2, Sorensen 2, Broadbent 2, Heath,
19/03/2005 Dosthill Colts Monaco W 2 - 1

A

Sorensen 2,
02/04/2005 Gillway Boys Tigers W 4 - 0

H

Sorensen 2, McDermott, Heath,
16/04/2005 Amington Boys Emeralds W 8 -3

H

McDermott 3, Sorensen 2, Heath 2, Broadbent,
05/05/2005 Atherstone Rangers Black W 4 - 0

H

McDermott, Sorensen 2, Heath,

 

 

Cottage Farm Boys Under 9's

 

Squad:

 

Daniel Butcher, Jordan Callow, Thomas Carter, Daniel Imeson, James Jones, Connor Goldingay, Oliver O'Connor, Declan Roberts, Joshua Westwood,


 

Results:

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

11/09/2004

St Johns Eagles L 0 - 7

A

 
18/09/2004 Stonydelpn Boys Cougars L 1 - 3

A

Roberts,
25/09/2004 Nth Warks & Hinckley Boys L 0 - 8 A  
09/10/2004 Inv Cup - Weddington Thistle Thunder L 0 - 8 H  
16/10/2004 Poleswoth Swallows L 0 - 3 H  
23/10/2004 Atherstone Rangers Reds D 2 - 2 A Goldingay 2,
06/11/2004 Drayton Manor Boys D 2 - 2 H O'Connor, Jones,
13/11/2004 Stonydelph Boys Cougars L 2 - 7 H Jones, Roberts,
20/11/2004 St Johns Eagles L 1 - 4 H Jones,
27/11/2004 Weddington Thistle Thunder L 0 - 4 A  
04/12/2004 Tam FC Cup - Blackwood Bullets Buffalo L 0 - 2 A  
11/12/2004 Blackwood Bullets Bulls L 1 - 4 A Jones,
18/12/2004 Drayton Manor Boys D 1 - 1 H Roberts,
15/01/2005 Nth Warks & Hinckley Boys L 0 -3 H  
22/01/2005 Polesworth Swallows W 3 - 1 A Roberts 2, Jones,
05/02/2005 Weddington Thistle Thunder L 1 - 3 A O'Connor,
19/02/2005 Gillway Boys Aces L 0 - 3 A  
05/03/2005 Blackwood Bullets Bulls L 1 - 4 H Roberts,
02/04/2005 Gillway Boys Aces L 1 - 11 H Jones,
23/04/2005 Atherstone Rangers Red W 1 - 0 H O'Connor,

 

 

Cottage Farm Rangers Under 9's

 

 

Squad:

 

Kieran Bowerbank, Kane Darkes, James Edwards, Luke Lawson, Liam Patrick, Jamie Rowe, Thomas Watlow, Liam Watson, James Webber,

 

Results:

 

 

  Date

Opponents

Result

Venue

Scorers

11/09/2004

St Johns Falcons L 1 - 3

A

Bowerbank,
18/09/2004 Stonydelph Boys Lynx W 5 - 2

A

Darkes 5,
25/09/2004 Nth Warks & Hinckley Colts L 0 - 1

A

 
09/10/2004 Inv Cup - Rugby Town Eagles L 0 - 2

A

 
16/10/2004 Polesworth Swifts L 0 - 4 H  
23/10/2004 Atherstone Rangers Blacks L 1 - 2 A Bowerbank,
06/11/2004 Drayton Manor Colts W 3 - 0 A Darkes 2 ,Edwards,
13/11/2004 Stonydelph Boys Lynx W 2 - 0 H Darkes, Bowerbank,
20/11/2004 St Johns Falcons L 0 - 2 H  
27/11/2004 Weddington Thistle Storm L 0 - 5 H  
04/12/2004 Tam FC Cup - Coton Green W 3 - 2 H Darkes 3,
11/12/2004 Blackwood Bullets Buffalos L 0 - 1 A  
18/12/2004 Drayton Manor Colts D 0 - 0 H  
15/01/2005 Nth Warks & Hinckley Colts W 1 - 0 H Darkes,
22/01/2005 Polesworth Swifts L 0 - 5 A  
29/01/2005 Tam FC Cup - Polesworth Swallows W 3 - 0 H Darkes, Bowerbank, Edwards,
05/02/2005 Weddington Thistle Storm L 1 - 4 A Darkes,
19/02/2005 Gillway Boys Diamonds L 1 - 5 A Darkes,
05/03/2005 Blackwood Bullets Buffalos D 0 - 0 H  
12/03/2005 Tam FC Cup - Whittington Pride L 0 - 4 A  
02/04/2005 Gillway Boys Diamonds D 2 - 2 H Darkes 2,
23/04/2005 Atherstone Rangers Black L 0 - 1 H