COTTAGE FARM RANGERS F.C.
cfrfc.org.uk
natchart.jpgrespect_4285.jpgcfrfc_6737.jpg

A Nationwide F.A. Charter Standard Development Club.

Double-click to edit text, or drag to move.

Award Winners 2005-2006:

 

The award winners from the Presentation Nights on Saturday 22nd April and Friday 5th May 2006:

 

Cottage Farm Boys:

Under 8's:

Player of the Year:

Declan Ryan

Clubman of the Year:

Jack Brady

Most Improved Player:

Ryan Lewis

Supporter's Player of the Year:

Declan Cairns

Tamworth Junior League Under 8s South Division Runners-Up 2005-2006.

Cottage Farm Rangers:

Under 8's:

Player of the Year:

Thomas Crowton

Clubman of the Year:

Cameron Matthews

Most Improved Player:

Michael Brown

Supporter's Player of the Year:

Tommy Dyche

Cottage Farm Blues:

Under 8's:

Player of the Year:

Joshua Barnes

Clubman of the Year:

Haden Smith

Most Improved Player:

Fraser Beglin

Supporter's Player of the Year:

Oliver Rowe

Tamworth Junior League Under 8s East Division Runners Up 2005-2006.

Tamworth Junior League Under 8s Vinnie Garratt Memorial Cup Winners 2006.

 

Cottage Farm Blacks:

Under 8's:

Player of the Year:

Luis Embleton

Clubman of the Year:

Charlie Butler

Most Improved Player:

Eamonn Smith

Supporter's Player of the Year:

Luke Purshouse

Cottage Farm F.C.:

Under 9's:

Player of the Year:

James Webber

Clubman of the Year:

James Edwards

Most Improved Player:

Tom Bellamy

Supporter's Player of the Year:

James Webber

Cottage Farm Boys:

Under 9's:

Player of the Year:

Daniel Pratt

Clubman of the Year:

Declan Betteridge

Most Improved Player:

Sam Yendell

Supporter's Player of the Year:

Liam Deakin

Cottage Farm Boys:

Under 10's:

Player of the Year:

Joshua Westwood

Clubman of the Year:

Connor Johnson

Most Improved Player:

Connor Goldingay

Supporter's Player of the Year:

Danny Butcher

Cottage Farm Rangers:

Under 10's:

Player of the Year:

Jamie Rowe

Clubman of the Year:

Kieran Bowerbank

Most Improved Player:

Tom Watlow

Supporter's Player of the Year:

Luke Lawson

Cottage Farm Boys:

Under 11's:

Player of the Year:

Alison Livermore

Clubman of the Year:

Brett Hall

Most Improved Player:

Sam Lewin

Player's Player of the Year:

Jake Savory

Supporter's Player of the Year:

Matthew Calloway

Cottage Farm Rangers:

Under 11's:

Player of the Year:

Bradley Roberts

Clubman of the Year:

Grant Horton

Most Improved Player:

Goerge Oversby

Player's Player of the Year:

Jay Crouch

Supporter's Player of the Year:

Jack Mason

Cottage Farm Rangers:

Under 12's:

Player of the Year:

Lee Haywood

Clubman of the Year:

Christopher Brown

Most Improved Player:

Bradley Wileman

Player's Player of the Year:

Lee Haywood

Supporter's  layer of the Year:

Jack Sutton

Tamworth Junior League Under 12s Division Two Runners Up 2005-2006.

 

Cottage Farm Boys:

Under 13's:

Player of the Year:

Alan Bevin

Clubman of the Year:

Lewis Ball

Most Improved Player:

Essam Aljaedy

Player's Player of the Year:

Maison McDonnell

Supporter's Player of the Year:

Kyle Davies-Shuck

Cottage Farm Rangers:

Under 13's:

Player of the Year:

Daniel Holloway

Clubman of the Year:

Thomas Homer

Most Improved Player:

Jack Symes

Player's Player of the Year:

Daniel Holloway

Supporter's Player of the Year:

Michael Etherington

Cottage Farm Rangers:

Under 14's:

Player of the Year:

Lee Thumpston

Clubman of the Year:

Philip Barker

Most Improved Player:

Bradley Pilsworth

Player's Player of the Year:

Robert Booth

Supporter's Player of the Year:

Robert Booth

Cottage Farm Rangers:

Under 14 Girls':

Player of the Year:

Hannah Arundel

Clubperson of the Year:

Emily Cowlishaw

Most Improved Player:

Kirsty Cook

Player's Player of the Year:

Steffie Harding

Supporter's Player of the Year:

 

Cottage Farm Ladies:

Ladies 1st Team:

Player of the Year:

Katie-Jane Harker

Clubperson of the Year:

Natalie Davis

Most Improved Player:

Zoe Pugh

Player's Player of the Year:

Susan Blabey

Supporter's  Player of the Year:

Alex Dockray

 

Fred Wood Memorial Trophy:

 

 

2006

Kevin Dyer
2005 Steve Roberts

2004

Eddie Edwards

2003

Julie Edwards

2002

Charlie Hembry

2001

Kevin Dyer

2000

Roger White

1999

Bob Bynt

 

 

10 Year Service Awards:

James Dyer,

 

5 Year Service Awards:

Under 14 Girls:         Tammy Lewin.

Under 14s:               Lee Thumpston.

Under 13 Rangers:    Michael Etherington, Ryan Callow, Connor Doody, Daniel Holloway, 

Under 13 Boys:        Michael Edwards, Ashley Beech, Wesley Jordan,     

Under 11 Boys:        Bradley Roberts, Jack Mason, Thomas Stroud,

Tammy Lewin